Závod ve Vroutku opět provázely technické problémy.

27.10.2021

Na startovní rošt se v amatérské kategorii tentokrát postavila 4 závodní auta. Po pauze v Hodoníně opět přijel RO tým, stálice letošní sezóny Tým Fábio s Mitsubshi Pajero a nově i tým Jeep Centra s Wranglerem 4.0. Na zhuštěný startovní rošt jsme se s ostatními kategoriemi prakticky ani nevešli, ale férově jsme si startovní pozice rozdělili, abychom si závod užili a navzájem se nepobouchali. 

Po startu jsme zaujali 3. pozici a sváděli krásně vyrovnané souboje s druhými RO a hned za námi jedoucím Jeepem. Časy i průjezdy jsme měli prakticky totožné a tak jsme si závod všichni opravdu užívali. Nikdo nechtěl soupeře ztratit z dohledu , ale zároveň ani na úzké trati nikdo neriskoval předjíždění. Z tohoto souboje nás bohužel vyřadila technická závada na pomocném domku řízení a opravou v depu jsme ztratili zhruba 35 minut. 

Z velmi záživného závodění se tak stal boj o plné body za jakoukoliv pozici a museli jsme hlavně kroužit dál, protože "mišák" vpředu najížděl další a další kola. Zanedlouho jsme však u trati zahlédli Wranglera a čekali zda jej i v dalším kole uvidíme na tom samém místě. Při dalších průjezdech to skutečně vypadalo, že Jeep je out a nás začala zjímat ztráta na RO tým. ta v tu chvíli činila 3 kola. Po třech hodinách z pěti vypsaných jsme vyměnili spolujezdce a Luděk, který přisedl do auta přinesl novou informaci. Ro tým ztratil světelnou rampu a vzhledem k blížící se tmě to mohla být naše šance. 

Možná z přemíry snahy, možná únavou ať mojí, nebo materiálu došlo k tomu, že jeden z hlubokých příčných výmolů mi vyrazil volant z ruky a již jednou měněný pomocný domek řízení opět vypověděl službu, ale tentokrát se čep zcela ustřihl. Pravé kolo se stalo zcela neovladatelným a nás čekalo nejméně 4km do velkého depa. Velmi pomalu a svýraznými obtížemi jsme nakonec dojeli do depa abychom se pokusili hodinu před cílem ještě auto rozhýbat. Bohužel. Žádné díly a náročnost trati nám již neumožnili návrta zpět. O to smutnější bylo, že v tu samou chvíli skončil i RO tým , taktéž ro závadu řízení. Nakonec na nás tedy zbylo třetí místo i když druhé bylo na dosah.