Tým Seesee Racing oficiálně zahájil přípravy na sezónu 2022

28.02.2022

A je to tady, je to potvrzeno. Pořadatel závodů Offroad Maraton vypsal předpokládané termíny závodů v sezóně 2022. Zatím bez lokalit, ale i tak je to známka, že se s ročníkem 2022 počítá. 

Náš tým Seesee racing s účastí v tomto ročníku počítá a to v plném rozsahu. Nechceme si vyloženě stanovit cíle, protože konkurence je silná a závody nevyzpytatelné, ale chtěli bychom vůz připravit do všech závodů a všechny dokončit za plný počet bodů za dané umístění. Rádi bychom se opět drželi na špičce a pokud možno i nějaké to zlato vybojovali. K tomu je ale ještě cesta dlouhá a tak zpátky k přípravám týmu. 

O tomto víkendu jsme ukončili zimní fázi vyvíjení nových řešení a úprav dílů a začali s realizací a repasem auta. Ládik tedy teď tráví noci na zvedáku a celá přední náprava prochází opravami a renovacemi. Měníme celé řízení, kulové čepy, uložení tlumičů, v případě potřeby tlumiče celé atd... 

Nejslabším místem vozu v loňské sezóně byl pomocný domek řízení. Ten se nám podařilo upravit a zrobustnit. Domek vychází z původního dílu s ložiskovým provedením kde je tělo silnější a umožňuje po vyjmutí ložisek vložení silnějšího čepu. Ten jsme použili z převodky řízení, která nám dlouhodobě funguje a robustností je dostatečná. Bylo však třeba několik úprav včetně převaření ovládacího táhla. Robustnější čep je uložen v bronzových pouzdrech, která nahradila původní ložiska. Podložky vymezují vůli a umožňují regulaci zapuštění čepu do domku. Nyní je již pomocný domek zabudován v autě a čeká jej první zkouška. 

Po demontáži řízení jsme zjistili praskliny v nosníku pod převodkou řízení a tak je nutné místo opravit a vyztužit. Předpokládám, že do týdne bychom mohli mít auto poskládané a zahájíme testování před začátkem sezóny. 

Co se týká složení týmu, tak většina členů zůstala a bude pokračovat i v sezóně 2022. O ukončení působení Dušana Kratochvíla v týmu jsem vás již informoval a stejně jako on tak z rodinných důvodů bude muset své působení omezit i Jan Dufek. 

Nadále tedy na tratích budete moci jako naše stálice vídat: 

Řidič - Miroslav Košvanec

1. Spolujezdec - Luděk Jarolímek

2. spolujezdec - Jan jedlička

3. spolujezdec - sháníme náhradu

Technické zázemí v depu - Jan jedlička st.


tím samozřejmě nechci opomenout zbytek týmu, který pracuje buď v zázemí doma, nebo se na tratě dostane spíše sporadicky a i jim patří náš velký dík. 

Stejně tak naši sponzoři nám zachovávají přízeň a do sezóny 2022 žádný z nich od spolupráce s námi neupustil, ba naopak se jejich řada zozrostla o stavební firmu REST.TU. Všem jim patří velký dík za podporu a pokusíme se o maximum aby jejich loga na voze byla vidět jen v tom nejlepším světle. 

Bohužel zatím vás nemohu pozvat ke konkrétnímu závodu, ale v kalendářích si již můžete zaškrtnout termín 26.3. kdy by se měl první závod konat. O detailech budu určitě informovat zde a na Instagramu.