Ředhošť volá !!!!

09.11.2021

Závod v Ředhošti, která je druhým nejbližším místem našemu domovu z celého seriálu, se jede již tento víkend a zatím to vypadá, že i přes vládní opatření a restrikce nebude závod zrušen. Týmu Seesee racing jde o hodně, protože aktuálně ztrácíme 5 bodů na vedoucí posádku amatérských aut - tým Fabio s Mitsubishi. Ovšem stupně vítězů budou tentokrát velmi cennou trofejí protože dle přihlášek očekáváme početnou a těžkou konkurenci. Příhlášení jsou Velečtí, kteří se vrací se svou Suzuki, dále RO tým s velice odolným AREM a pozor v listině je vidět i Kia sportage. Tento tým neznáme, ale víme že s KIOu vždy jezdil tým west Bohemia Racing, několika násobný vítěz, který údajně letos svůj vůz prodával  a tak je možné, že se jedná o stejné auto z loňské sezóny jen už pod vedením jiného týmu. Když k těmto silným posádkám připočítáme Mitsubishi, které se nikdy nehlásí předem, ale vždy dorazí a možná i JEEP , který se po pauze vrátil na trať v nedalekém Vroutku, máme se opravdu na co těšit. 

Co nás v Ředhošti čeká? Tuto trať jsem absolvoval v ročníku 2015 ještě na motocyklu Husqvarna TE 450. Jedná se o trať namotanou z převážné části na motokrosovém okruhu, prodlouženém do lesa a přilehlá pole. Trať je velice atraktivní širokými pasážemi, ale zároveň i utaženými zatáčkami. V kombinaci s nejprudšími stoupáky z celého seriálu a dobrou viditelností na většinu okruhu nás tak čeká jedna z nejatraktivnějších tratí vůbec. 

My jsme se snad připravili dobře a čeká nás pěkné svezení. Upravili jsme podběhy, které nás v posledních závodech brzdily a zřejmě způsobovaly většinu našich technických problémů. Opravili jsme co bylo třeba a podařilo se i dohledat závady v elektroinstalaci. Při testování jsme objevili prasklý sloupek volantu, který jsme opravili a vyztužili. Navíc jsme úplně změnili způsob osvětlení. Dvě střešní rampy jsme zúžili na jednu dálkovou a osvětlení těsně před autem převzaly 4 led světla na kapotě vytočená tak aby osvětlovala i prostor do zatáček. 

Na závěr bych vás všechny rád pozval na trať v Ředhošti v sobotu 13.11. Start aut by měl být od 14:00 a vypsán je na 5 hod. Před námi již tradičně odstartují motocykly a čtyřkolky.