Janovice konečně bez oprav

04.05.2022

Na start Janovického závodu jsme najížděli s velkými obavami o techniku. Trať byla předcházejícími průjezdy motorek a čtyřkolek strašně rozbitá a navíc zcela vysušená a tvrdá. Podmínky velmi podobné těm Milovickým a zmrzlému Šikláku tudíž oběma posledním závodům kde praskalo železo. 

Po nevydařeném závodě v Milovicích kde nás ze stupňů vítězů srazila závada na spojovací tyči řízení však už přicházejí konečně dobré zprávy. 5-ti hodinový závod v Janovicích nad Úhlavou jsme odjeli bez oprav jen s krátkou kontrolou technického stavu vozu. Oproti posledním dvěma závodům je to určitě výborná zpráva. Ukázalo se totiž, že tvrdé a suché tratě našemu vozu nesvědčí a láme se řízení. Nejdříve nás trápily pomocné domky a jejich čepy. Po přepracování tohoto dílu se závada přenesla na spojovací tyč. Tu jsem ihned po neúspěchu v Milovicích vyztužil a Janovický závod tak byl první suchý závod s extrémně náročným povrchem na techniku kde jsme nemuseli spravovat. 

Závod probíhal dle našich představ a plánu, který jsme si definovali před startem. Našli jsme si hranu co by mělo auto ustát a našli si tempo, které jsme dokázali perfektně udržovat a kola páskovala v rozmezí na několik vteřin. Nechtěli jsme hledět na rychlost našich soupeřů, ale také si nenechat až příliš poodjet modrobílé ARO. To bylo totiž od začátku rychlejší, ale drželi jsme se jej na dosah v rámci pár minut. Bohužel se nedařilo náskok stahovat a tak jsme  museli přejít na strategii vytrvalé jízdy bez oprav a doufat, že alespoň drobná oprava či zaváhání RO týmu nám umožní se přiblížit a do boje o druhé místo zasáhnout. Bohužel pro nás, ale obdivuhodně pro naše soupeře ARO i Mitsubishi jsou nesmrtelné a ani sebemenším zaváháním nám nedali šanci na zdramatizování závodu. Snad poprvé v historii se tak stalo, že žádné z amatérských aut netrápily opravy a odjel se v tomto směru čistý závod. 

První příčku tedy neohroženě a s náskokem opět vybojovalo Mitsubishi týmu Fabio. Druzí o necelá dvě kola před námi byl RO tým s Arem a na nás zbylo místo třetí. Více amatérských aut se do Janovic utkat nepřijelo. Nicméně není až takový důvod ke smutku, protože těšit nás může že auto vydrželo a snad už máme ty největší mouchy vychytané. Třeba příště pojedeme na blátě, které našemu autu svědčí lépe a dokážeme soupeřům trochu víc zatopit. 

21.5. nás čeká závod v Ostravě a pokusíme se prolomit smůlu a přivézt nějaký pěkný pohárek.