3. kolo Offroad Maratonu se pojede v Ostravě

16.05.2022

Po dvou kolech Offroad maratonu nemáme nejrůžovější bilanci a tak v Ostravě bychom si rádi spravili chuť. Je pravdou, že s výkony a spolehlivostí auta jsme zatím spokojeni a špatná umístění jsou spíše dána okolnostmi a kvalitou soupeřů, která se po zimě snad ještě oproti loňsku zvedla. Nicméně věříme a víme, že naše auto dokáže být rychlé i spolehlivé a potřebujeme i trochu toho štěstí abychom přivezli nějaký pěkný pohárek. O tomto svědčí i postavení a kilometrový nájezd v tabulce celkových výsledků kde se pohybujeme zhruba v polovině a nájezdem se držíme ostatních stálic offroad maratonu . 

21.5.2022 nás tedy čeká úkol nakroužit co nejvíce kilometrů a tuto pěknou pozici co nejvíce udržet a ideálně i přivézt co nejvíce bodů z kategorie Aut Amatér. Tam totiž bodově dost ztrácíme na letošního vítěze obou předchozích závodů tým Fábio a i RO tým nám poodskočil na nepříjemný bodový náskok. 

Zároveň bychom si ale přáli aby do Ostravy dorazilo i více posádek aby bylo s kým si pořádně a parádně zazávodit. Nicméně to vzhledem k lokalitě moc neočekáváme, protože máme zprávy že spoustu posádek ze západu se do Ostravy nechystá. Bude tedy důležité se více ohlížet na celkové pořadí a najet co nejvíce km. Zároveň to pojmeme jako přípravu nového člena týmu Jakuba Maryšku, který bude v tomto závodu na místě spolujzdce zahajovat a měla by ho čekat porce 2,5 hod z celkových 4 tak aby nasbíral co nejvíce zkušeností, které se budou hodit v dalších a možná vypjatějších závodech. Druhým spolujezdcem bude Luděk Jarolímek, který bude závod zavírat a v případě vyrovnaného finishe už má zkušenosti jak šetřit vteřiny při úhybných manévrech rychlejším vozům  a zároveň skvěle zapamatovat trať tak aby mi neopomněl připomenout žádné z nebezpečných míst kde by hrozilo poškození vozu.